رئیس شبکه دامپزشکی رشتخوار خبر داد:

رعایت نکات بهداشتی نگهداری طیور ضروری است

رئیس شبکه دامپزشکی رشتخوار گفت: با توجه به اینکه تعداد زیادی از همشهریان اقدام به نگهداری طیور خانگی می کنند رعایت نکات بهداشتی و حفظ سلامتی طیور ضروری است.
جعفر کامیاب در گفتگو با چهل ماه نیوز، گفت: با توجه به اینکه تعداد زیادی از همشهریان اقدام به نگهداری طیور خانگی می کنند رعایت نکات بهداشتی و حفظ سلامتی طیور ضروری است.

وی افزود: برای پیشگیری از ابتلا به بیماری، طیور را در مکانی جداگانه و محصور به شکلی که دسترسی به آنها محدود و کنترل شده باشد و همچنین رعایت نظافت محلی که در آن نگهداری می شوند از مهمترین نکات پیشگیری است.

رئیس شبکه دامپزشکی رشتخوار با اشاره به نشانه های این بیماری اذعان کرد: آگاهی از علائم و نشانه های بیماری خطرناک عفونی در طیور می تواند به میزان زیادی در روند مقابله با بیماری و محدود کردن گسترش جغرافیایی عامل بیماری موثر باشد که مهمترین این علائم، افزایش ناگهانی تعداد پرندگان تلف شده در گله، مشاهده علائمی نظیر تنفس دهانی، عطسه، سرفه و ترشح موکوسی از بینی و شنیدن صدای تنفسی، کاهش تحرک در گله، کاهش میزان تخم مرغ و افزایش تعداد تخم مرغ های پوسته نازک، اصلی ترین نشانه های بیماری در طیور است.

کامیاب در پایان گفت: تشخیص علائم واطلاع رسانی به عنوان نکته بسیار مهم واساسی در جلوگیری از گسترش بیماری مطرح است و چناچه طیور تلف شده در گله و یا در مکان های دیگر مشاهده شد، شهروندان در سریع ترین زمان ممکن به شبکه دامپزشکی شهرستان یا افراد متخصص در این زمینه اطلاع رسانی کنند

.

ایمیل مستقیم : 40Mahnews@gmail.com         سامانه پیامک :    به زودی ... 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند رسانه ای